Czy działka to dobra inwestycja?

Własny kawałek ziemi to zabezpieczenie i pewny zysk. Dlaczego warto inwestować w działki? Czynników motywujących jest wiele – jedni pragną zabezpieczyć się finansowo na przyszłość, poprawić komfort własnego życia lub przysłowiowo „zostawić coś dzieciom”. Bez względu na obrany cel, inwestycja w działkę jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej dochodowych metod lokowania swojego kapitału.

Dlaczego warto inwestować w grunty?

Grunt to bezpieczeństwo, zysk i możliwości.

W dobie obecnych czasów trudno jest znaleźć stabilny sposób ulokowania kapitału. Grunt to inwestycja najbardziej odporna na wszelkiego rodzaju wahania rynkowe, która daje właścicielowi i jego rodzinie trwałe, namacalne dobro.

W kwestii zysków posłużę się statystykami – w ciągu ostatnich dwunastu lat ziemie rolne zyskały na wartości aż 617%. Wartość ziem rośnie stabilnie i systematycznie – według zapewnień specjalistów tendencja ta nie ulegnie zmianie w przyszłości. W przypadku takiej inwestycji mamy do czynienia ze stale rosnącym popytem, w przeciwieństwie do podaży, bo przecież terenów nie można wyprodukować. Nieruchomości gruntowe to ograniczone dobro, które od dawna cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Popularność tej inwestycji przyczynia się do wzrostu cen działek.

Możliwości dzięki posiadaniu własnej działki są niemal nieograniczone. Budowa domków letniskowych w celu wynajmu, budowa domu całorocznego, budowa obiektu przeznaczonego pod działalność gospodarczą – to tylko kilka przykładów. Ziemię możemy dzierżawić lub przepisać w spadku jako pewnego rodzaju zabezpieczenie finansowe.

 

Jak wybrać odpowiedni grunt?

Wybór odpowiedniego gruntu jest kluczowym elementem sukcesu inwestycyjnego. Powinniśmy zwrócić uwagę na konkretne czynniki, które zagwarantują powodzenie naszej inwestycji. Na przykład działki w pobliżu okolic turystycznych lub krajobrazowych – nieruchomości gruntowe nad morzem, w górach, nad jeziorem lub nawet w dużym mieście. Jeżeli jesteśmy zainteresowani szybkim podniesieniem wartości działki, powinniśmy przemyśleć zakup nieuzbrojonej działki rolnej. Jej wartość znacznie wzrasta wraz z podłączeniem wody, kanalizacji, prądu i innych niezbędnych mediów.

 

Wsparcie naszych doradców.

Inwestycja w działkę, choć bezpieczna i dochodowa, nie jest pozbawiona wielu formalności i towarzyszącego stresu. Zakup powinien być poprzedzony analizą zysków i strat. W tym przypadku warto zastanowić się nad wsparciem biura nieruchomości. Nasi doradcy pomogą w kwestiach prawnych, odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące transakcji. Pomożemy również znaleźć odpowiednią działkę do ulokowania kapitału.

TUTAJ zobaczysz nasze działki na sprzedaż. 🙂

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu z naszym biurem – kontakt@anadom.pl

 

Dominik

 

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL