Czy warto zainwestować w domek letniskowy?

Inwestycja w domek letniskowy to – poza inwestycją we własny odpoczynek – świetna opcja na dodatkowe źródło dochodów. Pomijając obecne ograniczenia w wyjazdach za granicę, Polacy od kilku lat często decydują się na urlop w kraju. Coraz chętniej zwiedzamy Polskę i jej piękne regiony.


Dlaczego warto zainwestować w domek letniskowy?

Nad Polskim morzem stale rośnie popyt na ten sposób spędzenia urlopu. Na ten rodzaj zakwaterowania nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, a sama konstrukcja jest bezpieczna – ograniczeniem jest powierzchnia, która nie może przekraczać 35m2. Ogromnym plusem również jest mobilność, szybkość i łatwość budowy domków letniskowych – kupujemy gotowy projekt, a jeżeli mamy chęci – jest możliwość samodzielnego złożenia.

Według statystyk, małe drewniane domki są przez turystów wybierane znacznie częściej niż pokoje hotelowe. Szukamy większej swobody, przytulności, poczucia niezależności i niższych kosztów niż w przypadku hoteli. Dzięki temu na udostępnienie prywatnego domku rekreacyjnego zawsze znajdą się potencjalni lokatorzy. 🙂

 

Gdzie postawić domek?

Wybierając odpowiednie miejsce dla naszego domku powinniśmy wybrać rejon, który ma spory potencjał rozwojowy.

Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy uwzględnić między innymi:

  • dostęp do centrum miejscowości,
  • odległość od morza lub jezior,
  • zabytki i atrakcje występujące w okolicy,
  • krajobrazy lub ciekawe tereny przyrodnicze, które cieszą się dużym zainteresowaniem

Wiele miejscowości oferuje miejsca zarówno pełne przyrody, co również z bliską odległością do tętniącego życiem miasta lub miasteczka. Pamiętajmy, że nie każdy region ma charakter uniwersalny. Im większa uniwersalność miejsca, tym większa szansa na zachęcenie osób z różnych grup wiekowych i społecznych. W naszym planie warto również wziąć pod uwagę rejony, które mają charakter bardziej prowincjonalny i nie uchodzą za te najpopularniejsze i najbardziej oblegane przez turystów.

 

Inwestowanie w domki letniskowe w celu przyszłego wynajmu rzeczywiście się opłaca. Posiadanie domku letniskowego to szereg różnych możliwości – inwestujemy we własny odpoczynek, spokój i niezapomniane chwile spędzone z naszymi bliskimi. Domek rekreacyjny to również inwestycja, która będzie pracować „sama na siebie” i przynosić zadowalający zysk.

 

Dominik

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL