Działki rekreacyjne – na co zwrócić uwagę?

W wyniku ostatnich wydarzeń i w obecnej sytuacji, chęć posiadania własnej działki rekreacyjnej znacznie wzrosła. Na co warto zwrócić uwagę i jak wybrać odpowiednią działkę wypoczynkową lub letniskową?

Pandemia sprawiła, że w Polsce znacznie wzrosło zainteresowanie działkami rekreacyjnymi. Nic dziwnego – każdy szuka swojego „kawałka spokoju”, ucieczki od głośnych ulic i całego miejskiego zgiełku.  Działki od zawsze były dobrą formą lokaty, a inwestycja w ziemię jest jedną z najlepszych możliwych inwestycji. Przed zakupem gruntu bardzo ważnym jest, aby sprawdzić kilka istotnych kwestii.

TUTAJ zobaczysz nasze działki na sprzedaż. 🙂

Planowanie

Pierwszą, a zarazem najważniejszą kwestią jest planowanie. Powinniśmy wybrać najodpowiedniejsze dla nas miejsce, przeliczyć czas dojazdu, a nawet wziąć pod uwagę możliwe korki podczas opuszczania miasta w ciepłe piątkowe popołudnie. Zaplanowanie wielkości działki również jest dość ważnym czynnikiem podczas naszego wyboru. Niezależnie, czy chcielibyśmy posadzić na niej kilka pomidorów, czy stworzyć plac zabaw – w każdym z tych wypadków powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość naszej przyszłej ziemi.

Dokumenty a zakup działki

Pod kątem prawnym, działka rekreacyjna to działka z przeznaczeniem pod zabudowę wypoczynkową lub letniskową. Warto zwrócić uwagę na opis działki i prawdziwość informacji zawartych w ogłoszeniu, ponieważ wiele sprzedawanych działek posiada status prawny działki rolnej.

Pomimo pięknych zdjęć na tle lasu, łąk lub jezior, przed zakupem dobrze jest wybrać się osobiście i obejrzeć działkę. Da nam to najlepsze rozeznanie i pozwoli zauważyć to, czego nie widać na przedstawionych zdjęciach.

Kolejną z kwestii są dokumenty. Warto poprosić właściciela działki o przedstawienie nam wszystkich najważniejszych dokumentów związanych z danym gruntem lub nieruchomością – na przykład akt notarialny, wypis z rejestru gruntów oraz z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Jeżeli w którejkolwiek z wymienionych kwestii potrzebujecie pomocy, zachęcam do kontaktu z naszym biurem – biuro@anadom.pl. Chętnie doradzimy i pomożemy dokonać właściwego wyboru.

Dominik

 

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL