Ekologiczne rozwiązania w domu cz. 2

Ekologiczny dom - czyli jaki? Tego nie może w nim zabraknąć!

Ekologiczny tryb życia, z uwagi na zwiększoną świadomość, staje się coraz popularniejszy. Działania na rzecz lepszego wpływu na środowisko warto rozpocząć od wprowadzenia zmian w codziennym życiu oraz swoim domu. Myślmy długofalowo – odpowiednie oświetlenie, ogrzewanie, wyposażenie naszych mieszkań oraz codzienne nawyki, takie jak segregacja śmieci lub zużycie plastiku to świetny krok w dobrą stronę!

W ubiegłym tygodniu na naszym blogu pojawił się wpis dotyczący ekologicznych rozwiązań w naszych domach.  Dziś, kontynuując, skupimy się na kilku innych pomysłach, które pozytywnie wpływają na środowisko.

Segregacja odpadów

Podwyższanie cen wywozu śmieci coraz częściej skłania nas do segregacji odpadów, która zwyczajnie zaczyna się opłacać. I choć podwyżki nie są niczym miłym, to dzięki segregacji pozytywnie wpływamy na środowisko. Decydując się na „porządkowanie śmieci” warto pomyśleć o zainwestowaniu w kosze do segregacji. W ofertach sklepów coraz częściej pojawiają się niedrogie i praktyczne kosze do domowej segregacji odpadów. Posiadają specjalne, rozłączane pojemniki, które ułatwiają wyjmowanie i opróżnianie, a także pomagają w prawidłowy sposób oddzielić papier od plastiku.

 

Inteligentny dom

Choć Inteligentnemu Domowi w najbliższej przyszłości planuję poświęcić całkiem oddzielny wpis – i w dzisiejszym nie może zabraknąć choć małej wzmianki o oszczędności, jaką daje.

Rozwiązanie Smart Dom pierwotnie miało przede wszystkim wpłynąć na wygodę i oszczędność, przede wszystkim, czasu. Z czasem jednak inteligentne rozwiązania przyczyniły się także do dbania o ekologię. W jaki sposób? Żarówki z wykrywaczem ruchu zapalą się tylko wtedy, gdy ktoś z domowników będzie przebywał w danym pomieszczeniu. Inteligentne ogrzewanie również znacząco obniża koszty – podczas naszej nieobecności ogrzewanie jest wyłączone, a kilkadziesiąt minut przed naszym powrotem zaczyna pracować. W ten sposób nie przychodzimy do zimnego domu, a system grzewczy nie musi być na chodzie przez cały dzień. Analogicznie wygląda sytuacja z klimatyzatorami. Coraz więcej automatycznych funkcji mają, między innymi, sprzęty AGD lub zabezpieczenia domu. Wszystkie instalacje łączą się w inteligentną sieć. Wystarczy zaprogramować godzinę, kiedy urządzenia mają się włączyć. Istnieje również możliwość sterowania nimi za pomocą smartfonów.

 

Powstaje katalog produktów z recyklingu

Recykling i opakowania wielorazowego użytku

W ciągu ostatnich lat produkty z recyklingu stają się coraz popularniejsze. Możemy znaleźć je zarówno we wnętrzach domów jak i w aranżacjach podwórkowo-ogrodowych. Wiele sklepów oraz stron internetowych oferuje produkty pochodzące z odzysku – eleganckie doniczki lub słoiki, które zostały wykonane z butelek PET. Inne akcesoria, takie jak kubki do kawy, artykuły biurowe, meble, a nawet telefony komórkowe również coraz częściej pochodzą z recyklingu!

Modele telefonów marki Apple, których nie da się naprawić lub naprawa staje się zwyczajnie zbyt kosztowna, są poddawane recyklingowi. Specjalnie skonstruowany do tego celu robot dokładnie rozbiera telefon na części i sortuje komponenty do ponownego przetworzenia. 🙂

 

Dominik.

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL