Jak udekorować wnętrze w 2020 roku?

Dziś chciałbym zająć się tematem kilku obecnych trendów wnętrzarskich. Moda zmienia się co roku. Co roku również dostajemy nową garść inspiracji od projektantów, którzy zdecydowanie postawili na kolor oraz naturalne materiały i zieleń! Jak modnie zaaranżować nieruchomość w 2020 roku? 

Dużo zieleni i bliskość natury

W obecnych czasach pełnych nowych technologii ważnym elementem jest umocnienie więzi człowieka z przyrodą. Zieleń pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie – neutralizuje stres, przynosi spokój i ukojenie. Producenci z branży urządzania wnętrz w tym roku nieco zmienili podejście do projektowania przestrzeni mieszkalnych.

Jak stworzyć przestrzeń przynoszącą spokój i równowagę? Dużo zieleni. Sposobem na stworzenie naturalnego i kojącego wnętrza jest, oczywiście, wykorzystanie roślin. Im więcej kwiatów, tym milej. Nie powinniśmy ograniczać dostępu do światła słonecznego. Kolory ścian, zaczerpnięte z palety barw natury również wpasują się w trendy 2020 roku – rozbielony róż, szmaragdowa, oliwkowa lub miętowo-szara zieleń. Modny kolor to również kolor spalonej słońcem ziemi – ciepły brąz, piaskowy lub terakotowy pomarańczowy.

Naturalne elementy

Projektanci w tym roku namawiają do korzystania z naturalnych materiałów. W kontekście zmian klimatycznych oraz dyskusji na temat bycia ekologicznym to całkiem niezły wybór. Warto zwrócić uwagę na elementy wykonane z wikliny, rafii lub suszonych traw. Obecnie wybór jest naprawdę ogromny, a dla przypomnienia – przyroda wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie.

Obłe meble

W przypadku modnych mebli w 2020 roku w pewnym sensie zataczamy koło i wracamy do poprzednich trendów. Obłe meble królowały w mieszkaniach w latach 70. XX wieku – stoły, krzesła, stoliki, półki o zaokrąglonych kantach. Obłe meble tworzą, w połączeniu z drewnem, przyjazny, ciepły i całkiem naturalny klimat.

Tutaj podobnie – wybór jest całkiem spory. Ten typ wystroju swój początek miał w ubiegłym roku, projektanci powoli odchodzili od surowych, kanciastych wzorów na rzecz tych bardziej przytulnych. Do obłych kanap lub foteli idealnie pasować będzie pufa lub podnóżek z miękkiego materiału w kształcie kuli, walca i tym podobnych. W przypadku mebli kuchennych również możemy zauważyć panujący trend. Kanciaste i surowe wyspy w tym roku zmieniają się w figury przestrzenne o obłej podstawie.

Jeśli chodzi o dodatki, tutaj również zauważamy zaokrąglony styl. Coraz mniej widoczne są prostokątne lustra wiszące w sypialni lub łazience, a coraz częściej modele okrągłe. Dekoracja ścian to również grafika z motywem koła lub postaci malowanych miękką kreską.

Marmurowe aranżacje

Aranżacja łazienek oraz kuchni w 2020 roku to głównie marmur. Surowiec nie pojawia się tylko na podłodze czy blacie kuchennym, ale możemy go spotkać również jako element ściany oraz dodatek – stoliki kawowe, wazony, obramowania luster. Marmur pojawił się w sprzedaży w swojej naturalnej wersji (płyty wycinane z bloku skalnego), ale również pod postacią różnorakich imitacji ceramicznych z cyfrowym nadrukiem. Według prognoz projektantów w 2020 roku coraz częściej widywane będą również inne produkty kamienne, w których główną rolę odgrywają ciekawe kolory.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu z naszym biurem – biuro@anadom.pl

 

Dominik.

 

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL