Jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem?

W obecnych czasach zakup nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych metod na inwestowanie oraz lokowanie kapitału.  Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na kupno mieszkań przeznaczonych pod wynajem. W dzisiejszym artykule słów, a raczej punktów kilka, w których odpowiem na pytanie jak urządzić mieszkanie na wynajem? Przede wszystkim powinniśmy skupić się na funkcjonalności i uniwersalności własnego M. Odpowiedni remont i aranżacja może okazać się niemal głównym powodem zainteresowania potencjalnych najemców.

Unikaj podstawowych błędów

Podczas przeglądania ofert bardzo szybko trafimy na najczęściej popełniane przez właścicieli błędy. Rażące kolory ścian, stare meble, pokoje zamienione w składowiska. Ogłoszenia z tej kategorii mogą czekać nawet kilka miesięcy na znalezienie najemcy.

Wbrew pozorom nie potrzeba wiele, aby stworzyć miłą do życia przestrzeń. Jak urządzić mieszkanie, aby uniknąć długiego oczekiwania na portalach ogłoszeniowych? Poniżej kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. 🙂

 

1. Jakiego najemcy szukasz?

To kluczowe pytanie, które należy sobie zadać. W jakich najemców należy celować? Oczywistym jest, że inaczej zaaranżujemy i przygotujemy mieszkanie na wynajem dla studentów, a inaczej dla pary.

Jeżeli myślimy o wynajmie, na przykład, dwupokojowego mieszkania dla pary  – jedno z pomieszczeń warto przygotować pod pokój dzienny. Jeśli jednak myślimy o kwaterze lub stancji dla studentów, wtedy każdy z pokoi powinien zamienić się w komfortową sypialnie z kawałkiem osobistej przestrzeni.

 

2. Uniwersalna biel

Podczas wybierania koloru ścian zrezygnujmy z własnej wizji i upodobań. W tej kwestii zdecydujmy się na biel. Białe ściany to najlepszy i najbardziej uniwersalny pomysł w mieszkaniach przeznaczonych pod wynajem. Farby tego typu należą do najtańszych. Biały kolor ścian wpływa na poczucie świeżości i większej przestrzeni. Dzięki białej farbie o wiele łatwiej jest dopasować aranżację wnętrza – ułatwia wybór mebli i ozdób.

Biel dodatkowo świetnie prezentuje się na zdjęciach!

 

3. Meble i sprzęty

Mebel lub sprzęt, który planujemy wstawić do mieszkania pod wynajem, z czasem będzie wymagał naprawy lub wymiany. Wielu wynajmujących regularnie, zwykle co kilka lat, wymienia wyposażenie nieruchomości. Wybierając niezbędne umeblowanie warto najpierw zerknąć na używane meble, aniżeli inwestować w nowe. Serwisy ogłoszeniowe pękają od tanich, a zarazem modnych mebli, a większa część z nich jest w niemal idealnym stanie. W przypadku sprzętów AGD także zwróćmy najpierw uwagę na sprzęty używane. Pamiętajmy jednak o sprawdzeniu i upewnieniu się, że wszystko działa jak należy.

 

4. Ściany, sufity i podłoga

Jednymi z pierwszych rzeczy, na które potencjalny najemca zwraca uwagę są sufity, równe ściany i podłogi.  Ładny sufit i równe ściany robią wrażenie, zadbajmy więc aby były wykończone z dbałością o każdy szczegół. Posadzki powinny sprawiać wrażenie zarówno zadbanych i czystych, jak i łatwych w utrzymaniu. O ile w pokojach najlepiej sprawdzą się panele (nie wykładziny), o tyle w przedpokoju, kuchni i łazience warto pomyśleć o płytkach – są to pomieszczenia łatwo brudzące się. Dobrym pomysłem jest postawienie na materiały o niskiej ścieralności w pomieszczeniach używanych najczęściej.

 

5. Łazienka i kuchnia

Przygotowując remont i aranżację mieszkania na wynajem, szczególną uwagę zwróćmy na te dwa pomieszczenia. Potencjalny najemca, zaraz po ścianach, sufitach i podłogach najpewniej zwróci uwagę na stan i wyposażenie kuchni i łazienki. Nie oznacza to, że od razu powinniśmy inwestować masę pieniędzy w nowy sprzęt. Być może stare szafki wymagają jedynie malowania i wymiany uchwytów? Jeśli jednak zaczynamy od pustych pomieszczeń, warto zainwestować – bez lodówki, zlewu lub innych podstawowych elementów wyposażenia może być trudno znaleźć najemców.

W kwestii łazienki celujmy w minimalistyczną aranżację. Unikajmy wzorzystych kafelek, skupmy się na tych w stonowanych kolorach i ogólnej, minimalistycznej aranżacji.

 

6. Remont a planowanie

Przed remontem warto dokładnie określić budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na remont oraz aranżację mieszkania pod wynajem. Koszt remontu, a także jego finalny efekt będą miały wpływ na przyszłą cenę mieszkania. Dobrym sposobem jest dopasowanie wydatków do przyszłego najemcy, o czym pisałem w punkcie 1.

Okres letni jest świetnym okresem na rynku najmu – wtedy najwięcej osób szuka mieszkania, w szczególności studenci. Najlepiej więc, aby remont i aranżacja zakończyły się przed tym okresem.

Jeśli przygotowujemy mieszkanie pod remont generalny, zadbajmy o wymianę niezbędnych instalacji. Stare przewody lub rury są najczęstszym źródłem wielu usterek. Remont generalny przeprowadzony w ten sposób, to gwarancja spokoju na długi czas. 🙂

 

 

Dominik.

NADAL SZUKASZ NIERUCHOMOŚCI?

Znajdziemy ją dla Ciebie Kliknij tutaj
© 2022 ANA DOM | WWW.ADRESOWO.PL